Connect with Us

Superkupa e Spanjës/ Reali fiton me spektakël dhe shkon në finale

La Liga

Superkupa e Spanjës/ Reali fiton me spektakël dhe shkon në finale

Publikuar

-

Real Madridi ka mposhtur me rezultatin 1-3 ekipin e Valencias, në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Pas këtij triumfi, “Galaktikët” prekin finalen e madhe, si dhe presin të mësojnë rivalin nesër, që do të jetë mes Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Ishte mesfushori Toni Kroos ai që shënoi golin e parë për Realin, me anë të një goditje nga këndi. Gjermani nuk kroson por tenton portën e boshatisur, duke përfituar dhe nga dalja e gabuar e portierit të Valencias. Në pjesën e parë, shënon edhe mesfushori tjetër, Isco, i cili luajti si titullar.

Të tre mesfushorët e Real Madrid do të ishin në listën e golashënuesve, pasi dhe Luka Modric gjeti golin në këtë sfidë. Kroati gjithashtu shënoi një supergol. Golin e vetëm për Valencian e shënoi Parejo me penallti në sekondat e fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: