Connect with Us

Superkupa e Spanjës/ Valencia-Real M, formacionet zyrtare

La Liga

Superkupa e Spanjës/ Valencia-Real M, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Real Madrid dhe Valencia do të diskutojnë mes tyre gjysmëfinalen e parë të Superkupës së Spanjës, që zhvillohet në Arabinë Saudite. Dy ekipet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku padyshim surpriza ka nga Reali, kjo dhe për shkak të mungesave të Benzema, Bale apo Hazard.

Trajneri Zidane ka ndryshuar modul, me Realin që vjen më një 4-4-1-1, ku Isco qëndron në mbështetje të Jovic, i cili luan i vetëm në sulm. Dy brazilianët Vinicius dhe Rodrygo janë ulur në stol nga trajneri francez, i cili ka futur si titullar të gjithë arsenalin e mesfushës. Casemiro, Valverde, Kroos dhe Modric.

REAL MADRID: Courtois, Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Mendy; Casemiro, Valverde, Modric; Isco, Jovic

VALENCIA: Jaume Domenech; Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gayà; Parejo, Kondogbia, Coquelin, Carlos Soler; Ferran Torres, Kevin Gameiro

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: