Connect with Us

Zbulohet e vërteta/ Ja pse 75 milionëshi po ngroh stolin rezervë te Juventusi

Seria A

Zbulohet e vërteta/ Ja pse 75 milionëshi po ngroh stolin rezervë te Juventusi

Publikuar

-

Në mënyrë të habitshme, Matthijs de Ligt ka qëndruar në stolin rezervë në ndeshjet e fundit me Juventusin. Maurizio Sarri ka arsyetuar mungesën e holandezit me formën e mirë të mbrojtësit turk Merih Demiral, i cili ka shkëlqyer si partner i Leonardo Bonuccit.

Por, “Tuttosport” zbulon se ka një arsye tjetër për mos aktivizimin e 20-vjeçari holandez, për kartonin e të cilit Juventusi pagoi plot 75 milionë euro tek Ajax.

De Ligt ka pasur disa probleme të njëpasnjëshme dhe ende nuk është rikuperuar plotësisht. Ai ende po kryen trajnime specifike për të kaluar problemet që ka pasur me shpatullën, çka e ka penguar të luajë si titullar te “Zonja”.

Pra, mos aktivizimi i tij nuk është për shkak të formës së dobët, por për arsye të gjendjes jo të mirë fizike, për të cilën po punon veçmas të tjerëve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE