Connect with Us

Zien merkato/ Interit i vjen oferta prej 111 milionë eurosh për yllin e saj

La Liga

Zien merkato/ Interit i vjen oferta prej 111 milionë eurosh për yllin e saj

Publikuar

-

Reali i Madridit është gati të bëj çmendurira për Lautaro Martinez. Sulmuesi i Interit ka mahnitur me paraqitjet e tij në fushë, duke qënë shpesh deciziv për skuadrën nga Milano.

Kjo ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të rëndësishme Europiane, mes të cilave edhe Reali i Madridit. Klubi “Los Blancos” po vuan shumë në repartin e avancuar dhe dëmtimet e fundit e shtyjnë drejt idesë për blerjen e Martinez.

Sipas asaj që raporton “TuttoMercato.web”, presidenti Fiorentino Perez është gati të paguajë më shumë se 111 milionë euro vetëm për të bindur Interin për ta lënë të lirë argjentinasin. Martinez ka shënuar 14 gola në 23 takime këtë sezon, 9 prej të cilëve në kampionat.

22-vjeçari ka një kontratë me Interin deri në vitin 2023, skuadër me të cilën ndodhet që prej verës së vitit 2018, ku firmosi nga argjentinasit e Racing Club.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: