Connect with Us

Histori e pabesueshme/ Lojtari francez transferohet në dy ekipe brenda 15 minutash

Sport

Histori e pabesueshme/ Lojtari francez transferohet në dy ekipe brenda 15 minutash

Publikuar

-

Të gjithë u habitën me atë çfarë ndodhi me Dorian Kërçikun. Pasi u bashkua në stërvitje me Bylisin, të cilët kishin gati kontratën dhe çështja dukej se kishte marrë fund, futbollisti zyrtarizohet te Partizani. Një veprim i tillë ka sjellë reagime të forta në ambientin sportive shqiptar, sidomos në krahun e ekipit mallakastriot.

Por një rast po aq befasues ka ardhur dhe nja ish-lojtari i Marsejës. Dy klube në harkun kohor të pak minutave kanë konfirmuar ardhjen në grupin e tyre të Rafidine Abdullah. Fillimisht ishte ekipi Lousanne që postoi në faqen zyrtare këtë afrim të ri ku thuhej se ishte nënshkruar deri në vitin 2021. Ndërkohë vetëm 15 minuta më vonë ishte skuadra spanjolle Hercules që konfirmoi ardhjen e futbollistit në grupin e tyre, duke postuar edhe një foto të Abdullah me veshjen e klubit gjatë një seance stërvitore. Megjithatë, në fund duket se lojtari do të jetë përfundimisht pjesë e ekipit helvet, Lousanne, që luan në elitën e Zvicrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: