Connect with Us

Ish-lojtari i Lazios firmos me ekipin e Kategorisë së Parë

Sport

Ish-lojtari i Lazios firmos me ekipin e Kategorisë së Parë

Publikuar

-

Dinamo e ka nisur vrullshëm merkaton e janarit, teksa para pak minutash ka zyrtarizuar afrimin e Kristiano Dovidio, i cili është rritur në akademinë e Lacios dhe firmosi deri në fund të sezonit.

22-vjeçari ka qenë për pak kohë edhe pjesë e skuadrës së parë së Lacios, ndërsa sezonin e fundit ishte pa ekip për shkak të një dëmtimi, tashmë të kaluar.

Një lojtar i siguruar nga drejtuesit italianë të bluve, nga lidhjet që ata kanë në vendin e tyre. Dovidio pritet që t’i shërbejë në qendër të mbrojtjes Dinamos, por edhe në krahun e djathtë, pasi i mbulon të dyja pozicionet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE