Connect with Us

Kjo është futbollistja e parë transgjinore në futbollin e femrave

Sport

Kjo është futbollistja e parë transgjinore në futbollin e femrave

Publikuar

-

Në futbollin e femrave në Argjentinë është regjistruar një ngjarje e paprecedentë.

Klubi i kampionatit elitar Vila San Karlos prezantoi blerjen e re, Mara Gomez. Lajmi bëri bujë për faktin se bëhet fjalë për lojtaren e parë transgjinore që bashkohet me një skuadër të nivelit të lartë.

Klubi njoftoi se sulmuesja nuk do të firmosë kontratë, edhe sepse merkato hapet në datën 15 mars, por thjesht do t’i shtohet kontingjentit.

Më parë, futbollistja transgjinore ishte aktivizuar në ligat rajonale të Argjentinës, ku ishte golashënuesja e kampionatit dhe ka fituar dy tituj kampionë. /A2news.com

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE