Connect with Us

Lufta politike SHBA-Iran/ Mbrojtësi i njohur braktis stërvitjen dhe merr vendimin drastik

Sport

Lufta politike SHBA-Iran/ Mbrojtësi i njohur braktis stërvitjen dhe merr vendimin drastik

Publikuar

-

Mbrojtësi amerikan i Ajaxit, Sergino Dest, u largua nga kampi stërvitor i klubit në Doha të Katarit, pasi ndjehet i shqetësuar nga situata politike në Lindjen e Mesme.

Klubi holandez e konfirmoi se 19-vjeçari kërkoi leje të kthehet në Amsterdam, shkak i situatës së tensionuar midis Iranit dhe SHBA-së. Kjo për shkak të vrasjes së gjeneralit të lartë iranian, Qasem Soleimani, në Bagdad më 3 janar.

Kriza politike mes vendeve i ka ngritur shqetësimet për një luftë të mundshme në Lindjen e Mesme, edhe pse presidenti i SHBA-së, Donald Trump, sugjeroi ditën e djeshme se nuk do të kishte përgjigje ushtarake ndaj sulmeve iraniane në bazat amerikane në Irak.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE