Connect with Us

Ofendoi rëndë Balotellin/ Dënim shembullor për tifozin italian

Seria A

Ofendoi rëndë Balotellin/ Dënim shembullor për tifozin italian

Publikuar

-

Mario Balotelli po ngre zërin në Itali kundër racistëve. Sulmuesi italian nuk ka ndërmend të dorëzohet dhe po mban një qëndrim për t’u admiruar në luftën kundër racizmit.

Para disa javësh, u luajt takimi Brescia-Hellas Verona dhe një tifoz mik, ofendoi Balotellin me kore raciste. SuperMario u largua nga fusha dhe ndeshja u ndërpre për disa minuta.

Sot, ky tifoz ka mësuar dënimin dhe është një dënim shembullor: Plot 5 vite jashtë stadiumeve! Balotelli ishte ‘viktimë’ e racizmit edhe në takimin kundër Lazios, por tifozët lacialë ia hodhën lehtë. Klubi italian u gjobit me 20 mijë euro.

Balotelli i është përgjigjur dhe në fushë tifozëve që kanë abuzuar me të, pasi i shënoi edhe Hellas Veronës, edhe Lazios.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: