Connect with Us

Parma nuk po e aktivizon, Dermaku pranë transferimit te ekipi tjetër i Serisë A

Seria A

Parma nuk po e aktivizon, Dermaku pranë transferimit te ekipi tjetër i Serisë A

Publikuar

-

Kastriot Dermaku mund të ndryshojë skuadër gjatë merkatos së janarit, por jo për t’u kthyer në Serinë B, pasi mendon se e meriton të luajë rregullisht në elitën e futbollit italian.

Mbrojtësi shqiptar i Parmës, ka luajtur disa ndeshje duke treguar vlerat e tij me këtë klub, ndërsa ka refuzuar deri tani të gjitha ofertat që i kishin ardhur për të qenë më rregullisht në fushë në Serinë B. Megjithatë, situata mund të ndryshojë me ofertën që pritet të vijë për të nga një tjetër klub i Serisë A.

Skaduar e Leçes po interesohet për përforcime në prapavijë dhe duket se ka hedhur sytë nga mbrojtësi shqiptar. Përtej Adriatikut insistojnë se takimi i të hënës në kampionat ndaj Parmës do të jetë një mundësi e mirë edhe për të hapur bisedimet për lojtarin shqiptar, të cilin klubi mendon se mund ta bindë t’i bashkohet projektit ku sigurisht do të kishte më shumë hapësira për të luajtur rregullisht.

Kostoja e ulët e kartonit të Dermakut, rreth 900 mijë euro, si dhe një rrogë e përballueshme për standardet e Leçes, kanë bërë klubin të besojë se marrëveshja mund të arrihet. Ndaj pritet që në ditët në vijim të ketë diçka më konkrete sa i përket një transferimi të mundshëm të lojtarit te skuadra e cila në këtë edicion ka si synim mbijetesën në elitën e futbollit italian.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Ja si reagon Thomas Strakosha kur sheh njerëz që thyejnë karantinën

Publikuar

-

Nga

Të qendruarit në shtëpi duket se është e vetmja armë me të cilën njerëzimi mund të luftojë koronavirusin Por, kjo strategji, Thomas Strakoshës, nuk i pëlqen aspak por ska zgjidhje tjeter. Gardiani i Lazios gjendet i izoluar në Romë, ndërsa reagimin e tij për ata që thyejnë karantinën e bën të ditur me anë të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Igli Tare bën gati super goditjen, pranë akordin me yllin e Milanit

Publikuar

-

Nga

Lacio po mendon të përforcohet me mbrojtësin dhe kapitenin e Milanit Alesio Romanjoli. Sipas mediave italiane, drejtuesit  e “Djallit” po mendojnë të nisin fushatën e reduktimit të pagave për skuadrën dhe nuk bën përjashtim nga kjo nismë dhe Romanjoli. Mendohet se paga e lojtarit do të zbresë nga 3.5 milionë euro në sezon në 2 […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Fiorentina ëndërron një mbrojtje me shqiptarë

Publikuar

-

Nga

Mbrojtja e Fiorentinës është për t’u rindërtuar dhe drejtuesit vjollcë kanë vendosur në qendër të objektivit të tyre talentin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla. Sipas asaj që raporton “fiorentinanews.com”, lojtari shqiptar i Veronës shihet si më i duhuri për qendrën e mbrojtjes, duke formuar një dyshe me serbin Nikola Milenkoviç. “Presidenti i Fiorentinës, Roko Komisso […]

LEXO TE PLOTE