Connect with Us

Shfryn ish-sulmuesi i kombëtares: Kjo sindikata e futbollistëve është si dordolec i FSHF-së

Sport

Shfryn ish-sulmuesi i kombëtares: Kjo sindikata e futbollistëve është si dordolec i FSHF-së

Publikuar

-

Nga Roland Luci

Per aktivitetin bamires te neserm qe uroj te shkoje sa me suksesshem, nuk e kam pare listen e yjeve te Kombetares shqiptare, sigurisht yjeve te matur me kandarin e Sindikates se futbollisteve qe del hapur si dordolec i Federates ne kete rast, por pashe disa reaksione mbasi mora vesh se shume kishin mbetur “mbrapa listes”, dhe per pasoje kane lindur diskutime.

Po aq e veshtire ishte tu dergohej atyre qe mendohen te aktivizohen ftesa reale, kurse gjithe te tjereve per kortezi nga nje ftese fiktive? Pse kandari i Andi Liles apo ndonje miopi tjeter qe merr rrogen ne Federate eshte ai qe percakton kush eshte yll e kush satelit?

E me ftesa per te gjithe, duke filluar me Bizin e madh, paçka se s ka asnje shans qe te luaj, bile as ta shikoj aktivitetin, por mund te pershendeste nga tribuna se do te ndihej pjese e tij, e keshtu s do te kishte as diskutime, supozime e mallkime.

Nejse une ne fakt e kisha tjeter kund. Shikoni, ylli me i madh mungonte dhe askush nuk e permend, ylli pa te cilin do e shihnim Europianin ne enderr. Ismail Morina, Ballisti i famshem i tre pikshit serb dhe dronit te Beogradit ishte ai qe na dergoi ne Europian dhe ai duhej te ishte simbolikisht aty, ne krye te sofres.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE