Connect with Us

Shpërthen ish-lojtari i kombëtares: Palo Federatë! Listën e ka bërë Duka

Kombëtare

Shpërthen ish-lojtari i kombëtares: Palo Federatë! Listën e ka bërë Duka

Publikuar

-

Salvador Kaçaj, ish-futbollisti i kombëtares, është pjesë e panelit të emisionit “Pressing” në ABC News. Ndeshja e Solidaritet që zhvillohet nesër në “Air Albania Stadium”, mes ish-lojtarëve të Kombëtares shqiptare, Greqisë, Turqisë dhe Italisë, ka ngjallur debate të shumta në lidhje me listën.

“Pse nuk jam unë? Ju e dini shumë mirë. Kemi kaluar një tërmet të dhimbshëm. Çdo aktivitet duhet mbështetur. Kam dëgjuar se janë ftuar yjet e kombëtares shqiptare, si dhe kombëtaret e fqinjëve. Asnjë yll nuk vjen që krahasohet me Rudi Vatën, Sulejman Demollarin dhe Sokol Kushtën”

“Kush i ka vendosur kriteret? Kush e bën ndeshjen? E bën Federata dhe e paguan kjo. Turpi nis që te trajneri. Çfarë kërkon Shulku trajner kombëtareje. Shulku është 500 herë poshtë meje si lojtar. Ai ska lidhje me trajnerllekun. Ata që kanë bërë sindikatën nuk e dinë çfarë është, duhet të jetë oponencë e federatës. Është një palo federatë.

Kur ishe në Federatë, kur u bë ndeshje me Gjermanët, ata kishin vënë kusht. Duhet të jenë lojtarë që kanë luajtur kundër tyre. Nuk isha unë, Jani Kaçi dhe të tjerë. Këtu bëhet me mllef. Ata që janë thirrur janë të nderuar. Shulkut t’i vije turp që e ka pranuar. Listën e ka bërë Duka, kjo nuk ka diskutim. Nuk tallet njeri me mua”.

“Nisma është pozitive, e thashë edhe më parë. Kemi Kushtën para Vatës, kemi Demollarin. Kush e ka vendosur kriterin? Ilir Shulku dhe Armand Duka? Nuk është ftuar as kapiteni im, Rudi Vata. Më jep provën që është vënë kriteri viti 2000.”/abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE