Connect with Us

Superkupa e Spanjës, Barcelona-Atl. Madrid/ Formacionet zyrtare

La Liga

Superkupa e Spanjës, Barcelona-Atl. Madrid/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Janë publikuar formacionet zyrtare të gjysmëfinales së dytë të Superkupës së Spanjës, mes Barcelonës dhe Atletico Madridit.

Mungesa më e madhe për katalanasit është Ter Stegen, portieri gjerman është i dëmtuar dhe vendin e tij e ka zënë Neto.

Në anën tjetër, “Los Colchoneros” vijnë me formacionin e tyre më të mirë. Ndeshja luhet në Arabinë Saudite dhe fillon në orën 20:00 (me orën shqiptare).

Ekipi që do të fitojë këtë ndeshje do të përballet në finale me Real Madridin, i cili eliminoi mbrëmë Valencian. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE