Connect with Us

Zjarret në Australi/ Kampioni i botës bën gjestin e madh

Sport

Zjarret në Australi/ Kampioni i botës bën gjestin e madh

Publikuar

-

Piloti i Formula 1, Lewis Hamilton solidarizohet me nismat për të ndihmuar Australinë të përballet me dëmet nga zjarret që e kanë përfshirë.

Ai deklaroi ditën e sotme se do të dhurojë 500 mijë dollarë në mbështetje të shërbimeve të zjarrëfikses dhe të mbrojtjes së kafshëve.

“Më trishton fakti se 1 milion kafshë kanë ngordhur si pasojë e zjarreve në Australi. Dashuria ime për kafshët nuk është sekret ndaj dua që t’i ndihmojë” – shkruan Hamilton në një postim në Instagram.

Zjarret kanë djegur më shumë se 6.3 milion hektarë tokë në të gjithë vendin dhe 27 njerëz kanë vdekur.

Në shtetin e New South Wales janë shkatërruar rreth 1300 shtëpi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Lewandowski iu tregon targën Messit dhe Ronaldos/ Ja sa gola ka shënuar këtë sezon

Publikuar

-

Sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Lewandowski, shënoi golin e 23-të në Bundesliga këtë sezon në takimin kundër Koln. Edhe pse parashikohej një transfertë delikate për bavarezët, bomberi polak hoqi çdo dyshim pas vetëm tre minutash lojë, duke shënuar një gol fantastik me të majtën. Ky gol, ishte i 40-ti në të gjitha kompeticionet për sulmuesin […]

LEXO TE PLOTE