Connect with Us

Bogdani barazon shifrat, Shqipëri-Itali vendoset nga penalltitë

Kombëtare

Bogdani barazon shifrat, Shqipëri-Itali vendoset nga penalltitë

Publikuar

-

Po luhet në këto Shqipëri-Itali, sfida e yjeve në “Air Albania”.

Kuqezinjtë  përballen me të kaltërit që drejtohen nga trajneri Xhani De Biazi.

Kjo eshte sfida e parë e De Biazit, kundër Shqipërisë. Kujtojmë që të gjitha përballjet do të luhen nga 35 minuta!

SHQIPËRI-ITALI  1-1

Bogdani 34′ / Espozito 10′ 

KOMENTI LIVE: 

Përfundon në barazim ndeshja! Skuadrat do të gjuajnë nga 3 penallti!

34′ GOOOL SHQIPËRIA 1-1/ Barazohen shifrat, Erjon Bogdani gjen rrugën e rrjetës! Protestojnë italianë! 

10′ GOL ITALIA 0-1/ Fantastik Mauro Espozito, i cili dhuron spektakël dhe realizon me një parabol fantastike! 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Befason Jasir Asani: Ja me cilën kombëtare dua të luaj

Publikuar

-

Nga

Jasir Asani ka folur për “Fan Zone” ditën e sotme, ku ka folur për situatën në të cilën ndodhet e gjithë bota. Asani është shprehur se më shumë se të gjithë te Partizani, flet me Hoxhën. Gjithashtu ish-sulmuesi i Partizanit është shprehur se do ta pranonte Shqipërinë, nëse i vjen një ftesë. “Është një situatë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Përkrah Ronaldos, Edi Ramën e vendosin në faqen e parë të gazetës së madhe sportive në Itali

Publikuar

-

Nga

Gjesti human i dërgimit të 30 mjekve dhe infermierëve shqiptar në Itali për të ndihmuar fqinjët italianë në këto ditë të vështira të pandemisë së Koronavirusit, duket se ka nxitur edhe mediat sportive për t’i bërë jehonë lajmit, teksa të shumta kanë qenë elozhet për shqiptarët dhe në veccanti për kryeministrin Rama. Ky i fundit […]

LEXO TE PLOTE