Connect with Us

“Dil jashtë po nuk besove”/ Video: Mourinho dhuron spektakël në konferencë

Premier Liga

“Dil jashtë po nuk besove”/ Video: Mourinho dhuron spektakël në konferencë

Publikuar

-

Jose Mourinho do të sfidojë nesër skuadrën e Liverpool dhe ai e di shumë mirë se Tottenham e pret një sfidë e vështirë. Portugezi u shfaq sot para gazetarëve dhe nuk u fsheh për të thënë se do donte ta kishte të plotë skuadrën para një sfidë të tillë.

“Kur punoja me ju (Sky Sport), ju kam thënë që Liverpool do të shpallet kampion. Kjo ka ndodhur tre muaj më parë. Kjo situatë për mua nuk është surprizë. Ata janë ekipi më i mirë i kampionatit. Është një sfidë e madhe dhe e vështirë.

Do preferoja të luanim me ekipin e plotë, por kjo është situata dhe nuk kemi çfarë bëjmë. Kane? Nëse flas shumë për Harry, do dëshpërohesha dhe pastaj ju do të thoni se u shfaqa si mjeran dhe në humor të keq. Sigurisht është një
lajm i keq”, u shpreh “Special One”.

Portugezi u pyet nëse beson se Tottenham mund të marrë rezultat pozitiv dhe nuk mund të mos lëshonte një batutë. “E dimë situatën, e dimë sa të mirë janë ata. Mund ta imagjinoj që në këtë sallë vetëm unë dhe ky djalë këtu besojmë se mund të fitojmë. Ndoshta vetëm ne të dy (i drejtohet Simon Felstein, shefit të Departamentit të Komunikimit), por ne besojmë. Ne besojmë, duhet të besojmë. Nëse nuk beson, dil jashtë!”, përfundoi Mourinho.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: