Connect with Us

Duka: Rejën na e solli Igli Tare, Panuçi nuk do bëhet kurrë trajner

Kombëtare

Duka: Rejën na e solli Igli Tare, Panuçi nuk do bëhet kurrë trajner

Publikuar

-

Armand Duka ka bërë një rrëfim në mediat italiane sa i përket trajnerëve të Shqipërisë. Për ta nisur me aktualin, Edi Rejën, që është sjellë te kuqezinjtë edhe nga një telefonatë e kryer nga ana e Igli Tares që ka mjaftuar për ta bindur, pavarësisht hutimit të parë.

Gjithashtu presidenti i FSHF-së, Duka, është ndalur tek paraardhësi i Rejës. Flitet pikërisht për Panuçin që ka shkatërruar skuadrën dhe sipas fjalëve të thëna në “Radio Sei”, thuhet me siguri se emri në fjalë nuk ka për t’u bërë kurrë trajner i madh.

“Teknikët italianë janë më të mirët. Reja u hutua pak në fillim, pastaj Igli Tare e thirri dhe e bindi që të bëhej trajneri i Shqipërisë. Edi është një trajner me shumë përvojë dhe një njeri i mençur, me ndërmjetësim. Ai solli një buzëqeshje përsëri në ekip dhe ka një atmosferë përfundimisht konstruktive. Një zgjedhje e gabuar me Panuçin, shkatërroi ekipin. Ai është një njeri me konflikt: “Kurrë nuk do të jetë trajner”. Pas çdo ndeshje pati tensione me shtypin, ajo krijoi çarje në ekip. Nuk mendon për futbollin, por vetëm për paratë. Kur e njoftova për largimin menjëherë më tha që do të pretendonte për qindarkën e fundit, gjithashtu më kërkoi çmimet e lojës të garave të luajtura nën drejtimin e Reja. Nuk është çështje ekonomike, por me korrektësi etike”, ka thënë Armand Duka. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: