Connect with Us

E bujshme/ Mino Raiola shtyn yllin e madh drejt Barcelonës

Premier Liga

E bujshme/ Mino Raiola shtyn yllin e madh drejt Barcelonës

Publikuar

-

Agjenti Mino Raiola i ka prishur marrëdhëniet me Manchester United. Dëshira për të larguar Paul Pogbanë nga Old Trafford dhe kalimi i Erling Haaland te Dortmundi, ka minuar marrëdhëniet mes palëve. 52-vjeçari firmosi para pak ditësh me Jesse Lingard, ndërsa tani i ka vënë syrin një tjetër futbollisti.

Marcus Rashford ka fituar vëmendjen e tij, madje palët kanë patur takime të shpeshta mes tyre. Sulmuesi duket se është joshur nga agjenti i madh. The Atletic shkruan se dy vëllezërit Dwaine dhe Dane që përfaqësojnë të riun kanë patur shumë takime me Raiolën.

Barcelona ka shfaqur së fundmi interes për lojtarin e Manchester United. Raiola duket se po punon në këtë lëvizje. Emri i tij me shumë mundsi pritet të jetë më i urryeri në klubin anglez në rast se diçka e tillë ndodh. Raiola ka Pogbanë dhe Lingard, ndërsa po bashkëpunon me Rashford. Italiani duket se ka kapur mat drejtuesit e klubit!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: