Connect with Us

E ka idhull, ja si e mbështeti Thomas Strakosha të atin sot gjatë ndeshjes

Kombëtare

E ka idhull, ja si e mbështeti Thomas Strakosha të atin sot gjatë ndeshjes

Publikuar

-

Nëse deri tani ish-kapiteni i kombëtares Foto Strakosha bënte tifo për të birin, futbollistin e Lacios Thomas Strakosha, sot ishte radha e gardianit kuqezi që të mbështeste të atin.

Veterani i skuadrës tonë kombëtare luajti pas një kohe të gjatë duke marrë pjesë në turneun e bamirësisë që u mbajt sot në Tiranë mes Shqipërisë, Italisë dhe Greqisë për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, ku vdiqën 51 veta.

Edhe pse 54-vjeç Foto Strakosha tregoi se ruan ende zotësinë dhe reflekset si portier duke neutralizuar një gol të mundshëm të rivalëve italianë.

Thomasi e ka ndjekur ndeshjen dhe ka shfaqur krenarinë për të atin duke e quajtur “Spiderman” (Njeriu-Merimangë).Foto mbetet njëri prej mësuesve të të birit brenda dhe jashtë fushe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: