Connect with Us

Fjalë prekëse nga presidenti i Sindikatës greke: Jemi vëllezër, mund të ndeshemi sërish

Kombëtare

Fjalë prekëse nga presidenti i Sindikatës greke: Jemi vëllezër, mund të ndeshemi sërish

Publikuar

-

Ditën e sotme janë luajtur ndeshjet mes yjeve të Shqipërisë, Turqisë, Italisë dhe Greqisë, me këto dy të fundit që kaluan në finale, për sfidën që me fitimin nga të ardhurat do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti.

Menjëherë pas sfidës ku Greqia fitoi ndaj Turqisë me rezultatin 1-0, për mikrofonat e “Supersport” ka folur presidenti i Sindikatës Greke, Jorgos Bantis, i cili është shprehur se futbolli duhet t’i bashkojë të gjithë, dhe mund të luajnë përsëri ndeshje si kjo e sotmja.

“Që nga maji i 2019, jam president i Sndikatës Greke, dhe që nga 2003 kam qenë një lojtar profesionist. Kam qenë me Lilën shok tek Iraklio, është një djalë shumë i mirë dhe futbolli shqiptar duhet ta ndihmojë atë në rrugën që ka nisur.

Në futboll dhe sport jemi të gjithë vëllezër, dhe kur një nga vëllezërit tanë është në dhimbje ndjejmë të njëjtën gjë edhe ne. Sot erdhëm këtu për të bërë më të mirën dhe për të treguar që jemi vëllezër.

Besoj se mund të zhvillojmë përsëri ndeshje të tilla. Mendoj se këtë duam të gjithë. Të gjithë ne duhet të tregojmë, se futbolli duhet të na bëjë një bashkë, dhe nëse nuk bëhemi nuk ka pse të ekzistojë futbolli. “, u shpreh presidenti i Sindikatës greke, Jorgos Bantis.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: