Connect with Us

Gati miqësorja e yjeve, Aliaj sjell në kujtesë golin e famshëm ndaj Greqisë

Kombëtare

Gati miqësorja e yjeve, Aliaj sjell në kujtesë golin e famshëm ndaj Greqisë

Publikuar

-

Edhe pak minuta na ndajë në starti i ndeshjes së bamirësisë “Luajmë dhe rindërtojmë së bashku”, mes brezit të artë të kuqezinjve të viteve 2000 dhe një kombëtare yjesh të Italisë, Greqisë dhe Turqisë.

Futbollistët e pranishëm në këtë event bamirësie kanë mbërritur në stadiumin “Air Albania”, duke prekur barin e impiantit modern.

Lojtarët e Kombëtares kuqezi kanë ndjerë nostalgji për stadiumin ku kanë luajtur për shumë vite me radhë, edhe pse nuk ka të krahasur me ish “Qemal Stafën”.

Ish-mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Aliaj, nuk ka nguruar të kujtojmë momentin historik të 4 shtatorit të vitit 2004, ku nga një distancë e konsiderueshme realizoi një supergol në përballjen ndaj Greqisë, që në atë kohë ishte kampion Europë.

Në një bisedë më Erion Bogdanin dhe portierin Arjan Beqaj, Aliaj kujton atë moment historik. Për më tepër shikoni videon:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE