Connect with Us

Humbja ndaj Atl. Madridit i kushton shtrenjtë Valverdes, ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

La Liga

Humbja ndaj Atl. Madridit i kushton shtrenjtë Valverdes, ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Barcelona u eliminua në mënyrë të turpshme nga Superkupa e Spanjës, pasi u mposht në gjysmëfinale nga Atletico Madrid. Katalanasit kishin gjithçka në kontroll deri në 10 minutat e fundit, por Atletico shënoi dy herë brenda pak minutash dhe i eliminoi blaugranasit.

Kjo humbje, do të jetë shkatërrimtare për trajnerin Ernesto Valverde, raportojnë mediet iberike. Strategu spanjoll me shumë gjasa do të shkarkohet orët në vijim dhe Barcelona e ka gati pasuesin e tij. Presidenti Josep Bartomeu e ka një dëshirë për trajnerin e ri.

Bëhet fjalë për holandezin Ronald Koeman, i cili po bën një punë të shkëlqyer në krye të Holandës. Koeman ka dhe një klauzolë në kontratën e tij, e cila e lejon që t’i bashkohet Barcelonës në rast interesimi. Gjithçka duket perfekte dhe mbetet vetëm zyrtarizimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE