Connect with Us

Humor pafund dhe batuta për numrin 10, legjendat e kombëtares në formë para ndeshjes

Kombëtare

Humor pafund dhe batuta për numrin 10, legjendat e kombëtares në formë para ndeshjes

Publikuar

-

“Luajmë dhe rindërtojmë së bashku”. Kjo është motoja e ndeshjes miqësore që yjet e Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë do të luajnë mes tyre sot me nisje në orën 18:00 në stadiumin “Air Albania”.

Para startit të kësaj ndeshjeje, yjet e grumbulluar për këtë sfidë miqësore, kanë shkuar të vizitojnë zonat e prekura nga tërmeti. Në një autobus kanë udhëtuar ish-lojtarët e Kombëtares, të cilët kanë kujtuar kohët e vjetra, teksa nuk kanë munguar as batutat.

Altin Rrakli dhe Klodian Duro ishin ata që kanë shkëmbyer batuta mes tyre për numrin 10. Kujtojmë që lojtarët kishin “rivalitet” për këtë numë në fanellë.

“A e zgjodhe numrin e fanellës”, e pyeti Rraklli gjithmonë në kuadrin e humorit. “Po, atë që kam mbajtur gjithmonë, Me ty u rrita unë o burrë”, vijoj Duro, teksa të gjithë ish-lojtarët kanë shpërthyer në të qeshura.

“Kavaja dhe Elbasani kanë shkuar gjithmonë, mos kujtoni ju se nuk shkojnë”, përfundon Raklli mes batutash dhe një klime shumë të mirë midis ish-futbollistëve të Kombëtares.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Shok skuadre me Hykën, Sabjen Lilaj shënon gol në Izrael

Publikuar

-

Nga

Mesfushori i Kombëtares, Sabjen Lilaj, ka gjetur rrugën e rrjetën në kampionatin izraelit me fanellën e Nes Tziona, në triumfin 3-0 që skuadra e tij arriti ditën e sotme. Si Lilaj ashtu dhe mesfushorit tjetër shqiptar, Jahmir Hyka, u aktivizuan titullarë në përballjen e sotme, duke bërë një paraqitje dinjitoze. Sulmuesi Stain realizoi dopietë për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtarja e femrave dhuron spektakël në “Air Albania”, i shënon 5 gola Malit të Zi

Publikuar

-

Nga

Shqipëria e femrave U-16 ka bërë një ndeshje shumë të mirë dhe ka mundur me rezultatin 5-2 Malin e Zi, në ndeshjen kualifikuese të vlefshme për UEFA Development Tournamet. Ekipi i drejtuar nga Agustin Kola, dhuroi spektakël në stadiumin “Air Albania”, duke kënaqur të pranishmit që ishin aty për të ndjekur këtë ndeshje. Golat në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Te Rangersi impresionohen nga Kamberi, është talent i shkëlqyer

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi është një tjetër emër për t’u mbajtur shënim dhe nga ku pritet shumë sa i përket të ardhmes në Kombëtaren e Shqipërisë. Në ndeshjet e marsit do të ftohet sërish nga Reja, për të debutuar me fanellën kuqezi dhe këtë herë nuk e ndal asnjë pengesë. Nga ana tjetër, po vazhdon aventura te […]

LEXO TE PLOTE