Connect with Us

Ish-ylli i Serisë A i rikthehet futbollit në moshën 42-vjeçare

Seria A

Ish-ylli i Serisë A i rikthehet futbollit në moshën 42-vjeçare

Publikuar

-

Ka luajtur për një kohë të shkurtër me Udinese-n, Salernitana-n dhe Empoli-n dhe sot, në moshën 42 vjeç, kthehet përsëri në fushë.

Siyabonga Nomvethe, mesfushor që ka luajtur në Itali nga 2002-shi në 2005-ën pa lënë shenjë, do të zbresë në fushë me Uthongathi FC, klub afrikanojugor i kategorisë së dytë, pasi ka nënshkruar një kontratë prej gjashtë muajsh.

Nomvethe është gati: “U tërhoqa sepse klubi im i vjetër më tha se do të më gjente diçka tjetër për të bërë, por kam kaluar gjashtë muaj në shtëpi pa bërë asgjë”, ka thënë ai për Safm.

“Nuk kam bërë asgjë përveçse se çoja fëmijët në shkollë, kështu që kam menduar të kthehem të luaj, sepse nuk mund të qëndroj pa bërë gjë. Dua të luaj deri kur të jem 45 vjeç dhe, nëse do të ndihem mirë, atëherë do të luaj deri kur të jem 50”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE