Connect with Us

Jahmir Hyka drejt rikthimit në Superligë, nuk do e besoni te cili ekip

Sport

Jahmir Hyka drejt rikthimit në Superligë, nuk do e besoni te cili ekip

Publikuar

-

Jahmir Hyka mund të mos jetë më pjesë e skuadrës Netanya. Mediat atje bëjnë me dije se lojtari shqiptar mund të gjejë një tjetër ekip në këtë dritare transferimesh dhe t’i japë fund eksperiencës në Izrael.

Mësohet se klubi nuk do të bëhet pengesë në rast largimi. Ndërkohë ky është sezoni i dytë për futbollistin shqiptar në radhët e Maccabi Netanya, ku në sezonin aktual numëron 15 paraqitje, ndër të cilat 7 si titullar, por pa mundur ta dërgojë asnjëherë topin në rrjetë.

Kështu pista e largimit mbetet e hapur dhe duke marrë në konsideratë moshën e tij mund të kishim edhe më një rikthim në Superiore, më konkretisht me ekipin e Tiranës.
Te këta të fundit Hyka ka luajtur në sezonin 2007/2008, për t’u rikthyer sërish te bardheblutë pas disa eksperiencave jashtë vendit në sezonin 2010/2011. Duke ditur dashurinë e madhe që futbollisti ka për klubin kryeqytetas, një rikthim për herë të tretë me fanellën bardheblu është një skenar që mund të ndodhë./sportekspres

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE