Connect with Us

“Jepja Hasit, jo jepja Lalës”, gjesti emocionues i Altin Lalës dhe Besnik Hasit me shiritin e kapitenit

Kombëtare

“Jepja Hasit, jo jepja Lalës”, gjesti emocionues i Altin Lalës dhe Besnik Hasit me shiritin e kapitenit

Publikuar

-

Shqipëria u përball ndaj Italisë në miqësoren e yjeve, ndërsa rezultati u mbyll në shifrat 1-1 pas 30 minutash loje. Italianët arritën të kalonin në finale vetëm falë pikës së bardhë të penalltive, atje ku ka gabuar Klodian Duro.

Ndërkohë “Sport Ekspres” konfirmon edhe një moment të veçantë nga takimi i sotëm. Altin Lalës i është ofruar shiriti i kapitenit, ndërsa ky i fundit e ka dërguar te Besnik Hasi.

Me modestinë që e karakterizon Hasi ka sygjeruar që kapiten të ishte Lala, ndërsa pas gjithë kësaj, ishte trajneri i Al Raedit që po udhëhiqte kuqezinjtë tanë deri në fund.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Grekët çmenden pas sulmuesit shqiptar: Ngjason me Ibrahimovic

Publikuar

-

Nga

Mbrëmja e sotme do të jetë shumë e rëndësishme për talentin shqiptar, Emiliano Bullari. Një emër shumë i dëgjuar për tifozët shqiptarë, ndërsa ka dalë nga akademia e Olimpiakosit. Greqia bëri gjithçka për ta marrë, ndërsa Shqipëria doli nga vetja si rrallëherë, për t’i ofruar një vend te U-21 një sulmuesi që ishte vetëm 17-vjeç. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Bomba” e trajnerit serb: Për asgjë në botë nuk do ta drejtoja Kosovën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhja që futbollisti i ri serb, Ilija Iviç bëri, që të përfaqësojë Kosovën U-19, nuk është prituar aspak mirë në shtetin serb. Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë kundër këtij vendimi të lojtarit, teksa së fundmi edhe trajneri i Vojvodinës, Nenad Lalatoviç, është shprehur se për asgjë në botë nuk do të zgjidhte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE