Connect with Us

Karagunis: E mbaj mend ndeshjen e vitit 2004, kënaqësi të ndihmojmë popullin shqiptar

Kombëtare

Karagunis: E mbaj mend ndeshjen e vitit 2004, kënaqësi të ndihmojmë popullin shqiptar

Publikuar

-

Në orën 18:00, do të luhet miqësorja e yjeve, një ndeshje e cila zhvillohet për motive bamirësi dhe të ardhurat do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në Tiranë për këtë sfidë ka mbërritur edhe Karagunis, i cili ka folur për “Top Chanell”, për gatishmërinë për të qenë pjesë e këtij eventi bamirësie.

“Menjëherë sapo mësuam për kauzën që do të zhvillohej ky aktivitet ju përgjigjëm menjëherë ftesës pozitivisht, pasi është kënaqësi për ne që të jemi në ndihmë të popullit shqiptar në këto momente pasi jemi këtu për të ndihmuar”, shprehet Karagunis.

Më tej ish-lojtari grek kujton dhe ndeshjen e 2004-ës në Tiranë: “Ka qenë një ndeshje shumë e vështirë për Greqinë ajo e vitit 2004. Përballë kishim një Shqipëri shumë të mirë dhe atmosfera e tifozerisë ishte tepër e zjarrtë. Nuk kam si ta harroj atë që ndodhi e mbaj mënd shumë mire”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Befason Jasir Asani: Ja me cilën kombëtare dua të luaj

Publikuar

-

Nga

Jasir Asani ka folur për “Fan Zone” ditën e sotme, ku ka folur për situatën në të cilën ndodhet e gjithë bota. Asani është shprehur se më shumë se të gjithë te Partizani, flet me Hoxhën. Gjithashtu ish-sulmuesi i Partizanit është shprehur se do ta pranonte Shqipërinë, nëse i vjen një ftesë. “Është një situatë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Përkrah Ronaldos, Edi Ramën e vendosin në faqen e parë të gazetës së madhe sportive në Itali

Publikuar

-

Nga

Gjesti human i dërgimit të 30 mjekve dhe infermierëve shqiptar në Itali për të ndihmuar fqinjët italianë në këto ditë të vështira të pandemisë së Koronavirusit, duket se ka nxitur edhe mediat sportive për t’i bërë jehonë lajmit, teksa të shumta kanë qenë elozhet për shqiptarët dhe në veccanti për kryeministrin Rama. Ky i fundit […]

LEXO TE PLOTE