Connect with Us

Karagunis i habit të gjithë me deklaratën e tij, ja çfarë mendimi ka për stadiumin e ri

Kombëtare

Karagunis i habit të gjithë me deklaratën e tij, ja çfarë mendimi ka për stadiumin e ri

Publikuar

-

Jorgos Karagunis ishte një nga lojtarët më të mirë dhe më të njohur nga yjet e Greqisë, të cilët luajtën ditën e sotme, në stadiumin “Air Albania”, me të ardhurat që do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti.

Në finale ishin Greqia dhe Italia, me ndeshjen që u fitua nga këta të fundit. Pas përfundimit të ndeshjes, ishte pikërisht Karagunis, i cili për mikrofonat e “Supersport” u shpreh se është i lumtur që luajti në këtë ndeshje, ku të ardhurat e mbledhura shkojnë për bamirësi.

“Erdhëm në Shqipëri për një ndeshje bamirësie dhe mendoj se qëllimi ynë u arrit. Më shumë se gjithçka më ka pëlqyer fakti se Shqipëria ka bërë shumë ndryshime për mirë.

Mu bë shumë qejfi që pashë shumë njerëz këtu, ku të ardhurat do të shkojnë për bamirësi. Gjithashtu më pëlqeu shumë edhe stadiumi i ri që keni ndërtuar, bravo Shqipërisë për këtë.”, u shpreh Karagunis.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video: Kamberi shënon supergol për Rangers

Publikuar

-

Florian Kamberi ka gjetur golin e parë me fanellën e Rangers ditën e sotme. Vetëm katër minuta i kanë mjaftuar për të shënuar një supergol, pasi ka ardhur në lojë në fillimin e pjesës së dytë. Sulmuesi i Kombëtares kuqezi ka shënuar pas një goditje perfekte në trekëndësh në minutën e 50-të, duke barazuar shifrat […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Nuk ka të dytë si Kumbulla”, trajneri ngre në qiell shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë e frikshme, që ka një 20-vjeçar si ylli i kombëtares sonë. Djaloshi është futur në arenën e madhe të futbollit vetëm këtë sezon, por ka bindur një numër të madh klubesh […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Përballja ndaj Ronaldos ja si vlerësohet Berisha nga mediat italiane

Publikuar

-

Nga

Elozhet vazhdojnë për portierin kuqezi, pas konfirmimit të radhës, që Etrit Berisha ofroi dje përballë Kristiano Ronaldos me shokë. “Eurosport” / Etrit BERISHA 6.5 – “Dy ndërhyrje hyjnore përpara Ronaldos në fillimin e pjesës së dytë dhe më pas ndaj Kuadrados. Nëse SPAL-i mban ndeshjen të gjallë deri në fund, ishte vetëm falë tij”. “Tuttomercatoweb” […]

LEXO TE PLOTE