Connect with Us

Kristal Abazaj shënon eurogol, Kukësi shkëlqen në miqësoren e parë në Turqi

Sport

Kristal Abazaj shënon eurogol, Kukësi shkëlqen në miqësoren e parë në Turqi

Publikuar

-

Është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja miqësore në tokën turke, mes Kukësit dhe Malatjaspor. Ndeshja ishte e barabartë nga të dyja skuadrat, të cilat kërkonin golin gjatë gjithë pjesës së parë. Pavarësisht disa përpjekjeve, të dyja ekipet shkuan në dhomat e zhveshjes me rrjeta të paprekura.

Pjesa e dytë nisi me turqit përpara, të cilët realizuan në minutën e 55’ me Bulut, me këtë të fundit që me një gjuajtje të fortë mposhti portierin e verilindorëve.

Pas kësaj, ekipi i Duros u hodh përpara duke kërkuar golin. Pikërisht atë e gjeti në minutën e 83’, kur Kristal Abazaj pasi mori një top në mesin e fushës e kaloi të gjithë që i dolën para dhe shënoi një gol shumë të bukur, duke i dhënë barazimin ekipit të tij. Pas kësaj Kukësi kishte edhe disa raste të tjera shënimi, por nuk ia dolën të marrin fitoren.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: