Connect with Us

Legjenda e Barcelonës e thotë troç/ Ja kush është fajtori kryesor për humbjen e djeshme

La Liga

Legjenda e Barcelonës e thotë troç/ Ja kush është fajtori kryesor për humbjen e djeshme

Publikuar

-

Humbja e pësuar nga Barcelona kundër Atletico Madrid në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës, është nga ato që dhemb.

Katalanasit janë mundur 3-2 nga Colchoneros dhe trajneri Valverde rrezikon shumë tani. Në lidhje me situatën e krijuar te blaugranat, ka folur ish-ylli brazilian Rivaldo.

“Barcelona nuk mund të vazhdojë të humbasë në këtë mënyrë. Nuk do të isha i befasuar nëse klubi do të vendoste ta ndryshonte tani trajnerin”, ka thënë ish-ylli i Barcelona-s për Mundo Deportivo.

“Një trajner nuk mund ta shikojë në mënyrë pasive ndeshjen, por duhet të shikojë çfarë nuk funksionon dhe të zgjidhë problemet. Lojtarët nuk mund të vazhdojnë të përgjumen në ndeshje të rëndësishme, është acaruese”.

“Simeone është një trajner që u bërtet gjithmonë lojtarëve të tij, duke i motivuar që të japin diçka më shumë. Ndoshta kjo është ajo që i mungon sot Barcelona-s”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: