Connect with Us

Merkato/ E kryer: Juventusi siguron yllin e Man. United

Premier Liga

Merkato/ E kryer: Juventusi siguron yllin e Man. United

Publikuar

-

Juventusi ka bërë një merkato shumë të kujdesshme në vitet e fundit. Kampionët e Italisë kanë siguruar një numër të madh lojtarësh me parametra zero. Emri i ri që pritet t’i bashkohet “Zonjës së Vjetër” është Tahith Chong.

I riu është pjesë e Manchester United dhe Juventusi do të përdorë të njëjtën metodë që përdori për afrimin e mesfushorit Paul Pogba. 20-vjeçarit i skadon kontrata në verë dhe italianët e kanë bindur që të mos rinovojë.

Holandezi do t’u bashkohet atyre me parametra zero. Italianët kanë nëshkruar parakontratë me lojtarin në fjalë. Ata do t’i ofrojnë atij një pagë prej 35 mijë eurosh në javë dhe 2 milion euro bonus që afrohet si futbollist i lirë. Marrëveshje përfekte për holandezin. Një lëvizje e tillë është folur shumë, por tani duket se është e kryer sipas atyre që transmetojnë mediet italiane.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: