Connect with Us

Merkato/ E kryer: Piatek largohet nga Milani dhe transferohet te një super ekip

Premier Liga

Merkato/ E kryer: Piatek largohet nga Milani dhe transferohet te një super ekip

Publikuar

-

Aventura e Krzysztof Piatek në Milano mund të ketë përfunduar. Sulmuesi polak, pas një viti me dritëhije, mund t’i lërë kuqezinjtë. Të paktën kështu shkruan tabloidi i njohur anglez, “The Sun”. Piatek, i eklipsuar prej ardhjes së Ibrahimovic në “San Siro”, thuhet se është afër transferimit në Premier League, më konkretisht te Tottenham i Mourinho. “Spurs”, të varur nga Harry Kane në vijën e përparme, janë në kërkim të një sulmuesi tjetër dhe profili i Piatek duket se është ideal.

Për “The Sun”, Milani dhe Tottenham e kanë arritur tashmë një marrëveshje për transferimin e përhershëm të 24-vjeçarit, në bazë të 28 milionë eurove, plus 5 milionë të tjera bonuse. Jo vetëm kaq: vizitat mjekësore duhet të bëhen brenda 48 orëve të ardhshme. Mësohet se kontrata që do të nënshkruajë Piatek, për të cilin nga Anglia interesoheshin edhe Aston Villa, Newcastle e Crystal Palace, do të jetë 3.5 vite.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: