Connect with Us

Merkato/ Juve do t’i rrëmbejë “xhevahirin” Milanit dhe të rinovojë me “diamantin”

Seria A

Merkato/ Juve do t’i rrëmbejë “xhevahirin” Milanit dhe të rinovojë me “diamantin”

Publikuar

-

Gigio Donnarumma është i lidhur me kontratë me Milanin deri më 30 qershor 2021. Edhe 18 muaj dhe klubi kuqezi mund t’i ndiejë shpatullat zbuluar. Lidhja shpirtërore mes portierit 20-vjeçar dhe klubit kuqezi nuk është vënë kurrë në diskutim, vetë Gigio në disa raste ka treguar prova, por pasiguria për të ardhmen edhe në aspektin ekonomik, nuk e përjashtojnë një ndarje të mundshme.

Drejtuesit e “Djallit” e kanë hapur temën e rinovimit me menaxherin, por Mino Raiola ka kërkuar kohë, i shtyrë edhe nga fakti që klienti i tij kërkohet nga klubet e mëdha europiane.

Mbi të gjithë, qëndron Juventusi, që është gati të bëjë një propozim shumë tërheqës: 9 milionë euro në sezon (aktualisht Donnarumma merr 6 milionë), por me mundësinë e rishikimit në të ardhmen, kuptohet për rritje.

Juventusi po punon edhe për rinovimin e Szczesny-t (edhe polakut i skadon kontrata në vitin 2021), por ka në mendje të hidhet fuqishëm në merkato për Donnarumman. Me objektiv rinovimin e organikës me elementë të rinj në moshë.

Klubi bardhezi ka marrëdhënie shumë të mira me Raiolan, mjafton të kujtojmë transferimin e De Ligt verën e kaluar. Paratici mësohet se ka hequr dorë nga Pogba, i destinuar për t’iu bashkuar Realit, kështu që e gjithë vëmendja me Raiolan do të shkojë për blerjen e portierit të Milanit.

Ndërkohë, në shtëpinë bardhezi po punojnë edhe për rinovimin e kontratës së Paulo Dybalas, i cili pas një vere turbulluese (ishte me një këmbë jashtë Juves), ia doli që me punë dhe dedikim të rifitonte qetësinë dhe vlerësimet maksimale në klub. Argjentinasit i skadon kontrata në vitin 2022. Palët kanë nisur të diskutojnë për ta zgjatur marrëveshjen deri në vitin 2024 dhe me rritje të pagës aktuale (7.5 milionë në vit). /Supersport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE