Connect with Us

Merkato/ Juventusi lë Interin me “gisht në gojë” brenda pak ditësh

Seria A

Merkato/ Juventusi lë Interin me “gisht në gojë” brenda pak ditësh

Publikuar

-

Inter përshpejton për Sandro Tonali, por Juventus kundërpërgjigjet dhe tenton parakalimin deçiziv. “Diamanti” i Brescia-s qëndron në krye të listës së dëshirave të drjetorit bardhezi Fabio Paratici që synon t’ja rrëmbejë konkurencës së Marotta-s.

Sipas raportimeve të “Calciomercato.com”, Juventus ka për qëllim të finalizojë transaksionin me të njëjtën skemë sikurse veproi për Kulusevski, për të regjistruar edhe “rrëmbimin” e dytë të objektivit të Inter.

Tashmë bardhezinjtë kërkojnë akordin me Brescia, që vijon të kërkojë 40 milionë dhe nuk është e predispozuar të bëjë zbritje. Një shifër kjo e konsideruar si e tepruar nga ana e “Zonjës së Vjetër”, që nga ana tjetër po punon për të gjetur gjuhën e përbashkët, përmes bonuseve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE