Connect with Us

Merkato: Ky Milan është për turp, nuk do ta besoni se cilin lojtar po transferojnë kuqezinjtë

Seria A

Merkato: Ky Milan është për turp, nuk do ta besoni se cilin lojtar po transferojnë kuqezinjtë

Publikuar

-

Milani mund të jetë klubi me merkaton më të çuditshme në Europë. Drejtuesit kanë shpenzuar shumë, por shumica e lojtarëve të afruar kanë rezultuar dështime në rastin më të keq dhe larg pritshmërive në rastin më të mirë.

Emri i radhës që drejtuesit e Milanit kanë vendosur të afrojnë është ai i Simon Kjaer. Mbrojtësi do të kalojë nga Atalanta drejt Milanit dhe marrëveshja është arritur. Shtatlarti ka dështuar te bergamezët, pasi ka luajtur vetëm 7 ndeshje me fanellën e italianëve.

30-vjeçari nuk arriti t’i merrte vendin Berat Gjimshitit, prandaj dhe zgjodhi të largohej nga Atalanta. Milani vendos të hedh një bast të madh, pasi mbrojtësi ka kontratë 6 mujore me të drejtë rinovimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: