Connect with Us

Partizani nuk i reziston dot Trabzonsporit, e nis me humbje vitin 2020

Sport

Partizani nuk i reziston dot Trabzonsporit, e nis me humbje vitin 2020

Publikuar

-

Partizani nuk ia ka dalë të kalojë me sukses testin e parë miqësor në Turqi teksa është mposhtur minimalisht me rezultatin 1-0 ndaj vendasve të Trabzonspor. Të kuqtë nuk bënë një paraqitje të keqe, por u penalizuan nga goli i Sorloth në minutën e 22.

Partizani e nisi lojën disi i tërhequr, deri sa pësoi edhe golin, por me kalimin e kohës kryeqytetasit e morën veten dhe u zhvendosën në gjysmëfushën kundërshtare. Ndërkaq, në fraksionin e dytë Partizani zëvendësoi të gjithë lojtarët e 45 minutave të para, ndërsa me të kuqtë debutoi edhe Dorian Kërçiku.

Ndërkohë, për t’u përmendur ishte një mundësi e Solomon i cili nuk ia doli të mbërrinte në kohë takimin me topin që kaloi pranë vijës fatale, ndërsa në minutat shtesë të pjesës së dytë, Boldor provoi nga një goditje dënimi por portieri kundërshtar reagoi në kohë. Më pas erdhi edhe përfundimi i sfidës, ndërsa tashmë ekipi do vazhdojë me përgatitjet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: