Connect with Us

Pas humbjes kundër Atleticos, Valverde merr vendimin e papritur

La Liga

Pas humbjes kundër Atleticos, Valverde merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Barcelona do të kthehet në Spanjë nga Arabia Saudite gjatë ditës së sotme dhe futbollistët do ta kenë pushim të gjithë fundjavën, pasi nuk kanë stërvitje deri të hënën.

Valverde e ka marrë këtë vendim pasi dëshiron që lojtarët e tij të relaksohen, ta lënë prapa disfatën 3:2 kundër Atletico Madridit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës dhe të përgatiten në mënyrën më të mirë të mundshme për ndeshjen e radhës, e cila është të dielën e ardhshme kundër Granadës në La Liga.

Barcelona s’do të ketë ndeshje në mesjavë dhe Valverde e ka mundësinë të përqendrohet te gabimet që ata i bënë në dy ndeshjet e tyre të fundit, kundër Espanyolit dhe Atletico Madridit, gjithnjë nëse nuk shkarkohet këto ditë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Messi me shokë bëjnë gjestin e madh, pranojnë uljen e rrogës me 70%

Publikuar

-

Klubet e futbollit ndodhen në krizë financiare dhe një ndihmë pritet të vijë nga ulja e pagave të futbollistëve. Juventusi dha një shembull pozitiv dhe lojtarët gjeten një akord me drejtuesit për të ulur katër rrogat e marsit, prillit, majit dhe qershorit. Plot 90 milion euro do kursejnë bardhezinjtë. Solidarizim për gjendjen e vështirë të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Neymar ose Lautaro? Mediat spanjolle japin lajmin e madh për Rey Manajn

Publikuar

-

Nga

Kjo periudhë e pushimit të gjatë për shkak të Koronavirusit dukej se do të ndikonte dyfish negativisht për Rei Manajn. Përveç stresit dhe terrorit të përjetuar në Spanjë gjatë këtyre kohëve, ashtu si të gjithë të tjerët, u mendua se Manajt do i fluturonte mundësia për debutimin e shumëpritur te katalanasit. Kjo pasi ky pushim […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet prapaskena e bujshme, Messi dhe Ronaldo mund të ishin shokë skuadre te… Barcelona

Publikuar

-

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo rivalizojnë prej vitesh me njëri-tjetrin se kush është futbollisti më i mirë në planet. Të dy lojtarët kanë arritur suksese të jashtëzakonshme dhe rrallëkush ia ka dalë të qëndrojë për më shumë se një dekadë në nivele të larta. Merkato dhe transferimet e lojtarëve vendosen edhe nga detaje të vogla, […]

LEXO TE PLOTE