Connect with Us

Plas në Superligë, drejtuesit e Luftëtarit: Laçi na vodhi Donald Rapon

Sport

Plas në Superligë, drejtuesit e Luftëtarit: Laçi na vodhi Donald Rapon

Publikuar

-

Kapiteni i Luftëtarit, Donald Rapo, shpalli “divorcin” më 4 janar, pikërisht në ditën kur doli në stërvitje me Laçin. Mirëpo, nga klubi gjirokastrit nuk ka pasur asnjë reagim deri më tani, pasi kanë pritur hapat që do të ndiqte lojtari, duke qenë se ky i fundit kishte pretendime për pagat e prapambetura. Zyrtarisht, në FSHF mësohet se nuk ka një padi ndaj Luftëtarit nga Rapo në Dhomën e Zgjidhjes së Konflikteve.

Në këto kushte, edhe pse mesfushori është nën kontratë me Luftëtarin, ka dalë në stërvitje me Laçin pa zgjidhur ende marrëveshjen me klubin gjirokastrit, për të marrë më pas edhe leje-kalimin. “Nuk e kuptoj se si marrin guximin dhe afrojnë një lojtar që është nën kontratë me Luftëtarin, madje e përfshijnë edhe në stërvitje?! A i njeh rregullat klubi i Laçit? Meqë ka ndodhur kështu, kemi vënë në dijeni FSHF-në prej disa ditësh, se lojtari ynë nën kontratë, Donald Rapo, ka dalë në stërvitje me Laçin. I kemi vënë në dispozicion edhe fotografitë nga seanca stërvitore për këtë shkelje të rëndë dhe skandaloze që ka bërë klubi i Laçit me një lojtar në pronësinë tonë”.

“Do të njoftojmë edhe UEFA-n dhe FIFA-n, por presim që FSHF-ja të reagojë. Jemi interesuar në Federatë dhe lojtari nuk ka bërë asnjë padi ndaj klubit tonë. Si merr guximin Laçi dhe vjedh Rapon pa marrë ende letrat nga ne? A ekzistojnë rregulla apo disa i respektojnë dhe të tjerë jo?! Drejtuesit e Laçit i kanë thënë futbollistit ‘dil në stërvitje se do ta zgjidhim ne me FSHF-në’… Nga ana tjetër, trajneri i tyre, pa pikë turpi, del në televizion dhe konfirmon se kanë marrë një lojtar si Rapo, madje thotë që mund të bëjë edhe disa pozicione… Po e di ai që futbollisti është nën kontratë me ne?! Të shohim tashmë se çfarë reagimi do të ketë federata”, ka deklaruar dje ekskluzivisht për “Panorama Sport” presidenti i Luftëtarit, Bekim Halilaj.

Ai sqaroi edhe penalizimet që ka marrë Rapo për mosparaqitjen në stërvitjen e bluzinjve”Klubi, në bazë të rregullores së brendshme, të firmosur nga vetë lojtari, e depozituar edhe në federatë, nga data 22.12.2019 e në vazhdim, ka aplikuar gjobat në bazë të shkeljes që ka bërë. Çdo gjobë është depozituar në FSHF për braktisjen e ekipit dhe për mosparaqitjen në klub. Në këto rrethana, kush mund t’ia japë lejen e kalimit lojtarit?!”, shtron si pyetje kreu i klubit gjirokastrit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: