Connect with Us

Trajneri i Milanit zbulon gjënë e parë që i ka thënë Ibrahimovic

Seria A

Trajneri i Milanit zbulon gjënë e parë që i ka thënë Ibrahimovic

Publikuar

-

Stefano Pioli ka folur përpara mediave në konferencë për shtyp, në kuadër të ndeshjes ndaj Cagliarit pasditen e nesërme. Edhe një herë tjetër, shumica e pyetjeve që vinin nga gazetarët, kishin të bënin me Zlatan Ibrahimovic.

Pioli u pyet edhe mbi modulin që do të luajë Milani nesër, me trajnerin që pranoi se mund të ketë në fushë 2 sulmues. Gjithashtu, italiani zbuloi edhe fjalët e parë që Ibrahimovic ka thënë kur e ka takuar.

“Nga kampionë të mëdhenj mund të mësosh shumë. Leao nuk është formuar plotësisht si lojtar dhe të ketë dikë si Ibra në krah do ta ndihmojë shumë të rritet. Me dy sulmues nesër?Të tregohem i sinqertë e kam parë si mundësi. A këshillohem nga Ibra? Gjëja e parë që ai më ka thënë ishte që kam ardhur këtu për të qenë lojtar. Diskutime me Ibrën? Është e rëndësishme që të ketë biseda të vazhdueshme mes trajnerit dhe lojtarëve. Është një lojtar që ka ardhur i ri dhe nuk është stërvitur me ekipin për një kohë të gjatë. Normalisht që do të diskutojmë shumë gjëra. E kemi marrë për të përmirësuar ekipin. Është në qendër të projektit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: