Connect with Us

Video: Tenisti zihet me gjyqtarin dhe largohet, kundërshtari i tij bën gjestin e madh

Sport

Video: Tenisti zihet me gjyqtarin dhe largohet, kundërshtari i tij bën gjestin e madh

Publikuar

-

Në ndeshjen e ATP Cup mes uruguajanit Pablo Cuevas dhe gjeorgjianit Nikoloz Basilashvili ka patur mjaft tension. Jo mes dy lojtarëve por mes Cuevas dhe gjyqtarit të takimit. Ky i fundit ka paralajmëruar disa herë uruguajanin për impenjim të ulët në fundin e setit të parë, në shifrat 5-4 (40-0) në favor të gjeorgjianit.

Paralajmërimi i gjyqtarit nuk është pritur mirë nga Cuevas, që ka kërkuar edhe ndëhyrjen e supervizorit të ndeshjes. Gjithsesi, i pakënaqur edhe nga kjo ndërhyrje, ai ka vendosur të lërë ndeshjen, duke marrë çantën dhe u drejtua nga hyrja.

U ndesh ndërhyrja e tenistit gjeorgjian Basilashvili që situata të qetësohet. Ai bisedoi disa sekonda me Cuevas, duke e bindur të rikthehet në fushën e lojës, në respekt për publikun që ka paguar biletën dhe ka ardhur të shohë ndeshjen (u fitua 2-1 nga gjeorgjiani).

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE