Connect with Us

Zhbllokohet sfida Trabsonspor-Partizani, vjen goli i avantazhit

Sport

Zhbllokohet sfida Trabsonspor-Partizani, vjen goli i avantazhit

Publikuar

-

Partizani luan sot ndeshjen e parë përgatitore që ka planifikuar në Antalia, ku vihet përballë Trabzonsporit. Adolfo Sormani do të drejtojë për herë të parë të kuqtë pas kthimit të tij në klubin kryeqytetas dhe do të nisë ndryshimet që priten në ekip.

Trajneri italian ka zgjedhur të bëjë lëvizje në mbrojtje duke aktivizuara Bilalin nga minuta e parë në qendër të mbrojtjes. Ndërkohë, Romero rreshtohet përballë Telushit në mesfushë, në një formacion ku në sulm shfaqet Braun përkrah Bardhit.

Kryeqytetasit po luajnë me rreshtimin 4-3-1-2 në këto minuta të parë. Telushi, Romero dhe Kordeiro janë më të tërhequr në mesfushë ndërsa Çinari vepron par krahëve të dyshes Bardhi-Braun.

Trabzonspor: Erce, Pereira, Hysein, Kampi, Kamil Ahmet, Sosa, Abdulkadir Parmak, Ndiaje, Starrixh, Nuakaeme, Sorloth

Partizani: Hoxha, Bitri, Bilali, Idrizaj, Trashi, Telushi, Romero, Kordeiro, Ccinari, Braun, Bardhi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE