Connect with Us

Zhgënjejnë të pranishmit, ja sa tifozë ishin gjithsej sot në ndeshjen e legjendave

Kombëtare

Zhgënjejnë të pranishmit, ja sa tifozë ishin gjithsej sot në ndeshjen e legjendave

Publikuar

-

Në “Air Albania” u luajt ndeshja mes Shqipërisë dhe Italisë, ku në fushë kanë zbritur futbollistët që kanë luajtur në të shkuarën. Të gjitha biletat për këtë ndeshje, kanë shkuar në drejtim të familjeve të prekura nga tërmeti, aty ku FSHF është zotuar se do të ndërtojë shtëpi të dëmtuara.

Në stadium pritej që të kishte tifozë të shumtë por në fakt nuk ka pasur shumë. Në total janë shitur 6100 bileta, teksa përfitimet nga kjo ndeshje nuk janë në shumën që pritej para ndeshjes.

Të shkallët e stadiumit kishte edhe futbollistë të shumtë që kanë luajtur në të shkuarën si edhe figura të njohura jo vetëm nga bota e sportit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: