Connect with Us

Bëri ndërhyrje kafshërore/ Sulmuesi i njohur bën gjestin e madh publikisht

Premier Liga

Bëri ndërhyrje kafshërore/ Sulmuesi i njohur bën gjestin e madh publikisht

Publikuar

-

Sulmuesi dhe kapiteni i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka kërkuar falje publike për ndërhyrjen e ashpër që bëri kundrejt Max Meyer.

Bomberi nga Gaboni shënoi golin e parë të sfidës në barazimin 1-1 ndaj Crystal Palace, si dhe u ndëshkua me karton të kuq për ndërhyrjen ndaj lojtarit gjerman në minutën e 68-të.

Për këtë ndërhyrje të tij, Aubameyang shkroi: “Shpresoj që Max Meyer të rikuperohet sa më shpejt. Unë sinqerisht nuk doja të bëja një ndërhyrje të tillë kaq të ashpër.

E vlerësoj të gjithë skuadrën që luftoi deri në fund për të fituar, por për fat të keq, në fund largohemi me vetëm një barazim. Vazhdojmë përpara”, shkroi Aubameyang.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: