Connect with Us

Duro e konfirmon: Ja ku do jetë e ardhmja e Kristal Abazajt

Sport

Duro e konfirmon: Ja ku do jetë e ardhmja e Kristal Abazajt

Publikuar

-

Kristal Abazaj shënoi golin e vetëm të Kukësit, ndërkohë që trajneri Shpëtim Duro e vlerëson sulmuesin e krahut.

Mediat belge kanë folur për një lëvizje të mundshme të tij, por është tekniku Duro që ua mbyll dyert ekipeve dhe largon këto zëra. Abazaj ka kontratë 1-vjeçare me Kukësin dhe nuk lëviz.

“E kam thënë dhe më parë që Abazaj është një djalë shumë serioz dhe profesionist, bën maksimumin në ndeshje dhe stërvitje. Sa u përket zërave të merkatos nuk ka mundësi që Abazaj të lëvizë, sepse ka kontratë për një vit me ne”, përfundoi trajneri i mirënjohur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE