Connect with Us

Garë e fortë për zonën Champions/ Fitore bindëse për Chelsean dhe United

Premier Liga

Garë e fortë për zonën Champions/ Fitore bindëse për Chelsean dhe United

Publikuar

-

Chelsea dhe Manchester United kanë shkëlqyer në javën e 22 të Premier League duke shkatërruar rivalët e tyre në ndeshjen e radhës.

“Blutë” e Londrës fituan 3-0 përballë ekipit të Burnley, ndërsa “Djajt e Kuq”, lanë pas humbjen e kaluar dhe shkatërruan 4-0 Norwich-in e vendit të fundit.

Chelsea dhe Manchester United kanë nisur një garë të fortë mes tyre për vendin e katërt në renditje, i cili do t’iu siguronte kualifikimin direkt në Ligën e Kampioneve për vitin e ardhshëm.

Në ndeshjet e tjera të Premier League Arsenali barazoi 1-1 në transfertë përballë Crystal Palace, Everton fitoi 1-0 ndaj Brighton, Leicester, i vendit të dytë u mund në shtëpi 1-2 nga Southampton, ndërsa Wolves-Newcastle u mbyll në barazim 1-1.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE