Connect with Us

Ibra zbulon të vërtetën/ Ja pse festova si Zot

Seria A

Ibra zbulon të vërtetën/ Ja pse festova si Zot

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic foli pas takimit të fituar 0-2 ndaj Cagliarit, ku suedezi shënoi golin e dytë për Milanin e tij. Në fjalët e tij, gjiganti i sulmit u shpreh:

“Goli? Gjëja më e rëndësishme është që ndihem mirë, kështu që edhe golat vijnë. Kam nevojë që të luaj akoma më shum që të jem edhe më në formë.

Festa si Zot? E kisha premtuar që do ta bëja. E bëj këtë festim sepse ndihem gjallë!

Pioli u shpreh se nuk i kishit 90 minuta në këmbë? Trajneri kërkon të jetë i kujdesshëm, mendon për moshën time. Truri është gjithmonë i njëjtë, por edhe fiziku duhet ta ndjekë atë.

Skema e re? Kemi luajtur me dy sulmues dhe kemi qëndruar më përpara. Shkoi mirë, sepse kemi punuar mirë të gjithë për të fituar tre pikët.

Shpresoj të vazhdojmë kështu. Vuajmë, por mjafton që të punojmë të gjithë dhe çdo gjë do të shkojë siç duhet. Për të rinovuar duhet të fitoj kampionatin dhe mendoj se është e vështirë (qesh).”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: