Connect with Us

Interi ngec në shtëpi, Gjimshiti dhe Atalanta i bëjnë nder Juves

Seria A

Interi ngec në shtëpi, Gjimshiti dhe Atalanta i bëjnë nder Juves

Publikuar

-

Është mbyllur takimi kryesor i javës së 19-të në Serie A, mes Interit dhe Atalantës. Kjo sfidë, u luajt në “San Siro” dhe u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1.

Pjesa e parë foli zikaltër, madje që në minutën e pestë të takimit, të besuarit e Antonio Contes kaluan në avantazh. Ishin protagonistë të dy sulmuesit, Lautaro dhe Lukaku. Belgu shërbeu mirë në hyrje të zonës për talentin argjentinas, i cili gjuajti fort me të djathtën dhe mposhti portierin mik poshtë shalëve.

Në pjesën e dytë, Atalanta e dominoi takimin dhe arriti të barazojë. Në minutën e 74-ët, Gosens përfiton nga një përgjumje e mbrojtjes zikaltër. Në minutën e 88-të, Luis Muriel kishte mundësinë t’i jepte fitoren Atalantës, por tregohet i pasaktë nga pika e bardhë. Skuadrat ndajnë nga një pikë dhe Juventusi ka mundësinë të marrë i vetëm kreun, në rast se mposht Romën nesër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE