Connect with Us

Ronaldo i bën vetës një dhuratë të vogël, një orë që kushton sa “qimet e kokës”

Seria A

Ronaldo i bën vetës një dhuratë të vogël, një orë që kushton sa “qimet e kokës”

Publikuar

-

Përveç shënimit të golave, Cristiano Ronaldo ka një pasion të madh edhe për veturat luksoze dhe orët e shtrenjta. Së fundi u shfaq në publik me një model “GMT-Master II Ice”, që është e punuar me ar të bardhë dhe diamante 30-karatësh.

Vlera e saj shkon rreth 500 mijë euro dhe është një ndër më të shtrenjtat që ka prodhuar marka e famshme Rolex. Firma e famshme zvicerane nuk i bën publike çmimet, por në media përflitet se ajo kushton gjysmë milioni euro.

Ky model i bashkohet koleksionit të madh të CR7. Ylli i futbollit botëror ka qenë ambasador i orëve si “Jacob & Co” dhe “TAG Heuer”, teksa në momentin që u prezantuar si lojtari i Juventusit, mbante në dorë një version unik të “Imperial Tourbillon”, që kishte një çmim prej 1.5 milionë eurosh.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Asnjë karton të kuq dhe autogol”, Rrahmani: Titullin këtë vit dua që ta marrë …

Publikuar

-

Nga

Amir Rrahmani po zhvillon një sezon fantastik te Verona. Jo vetëm, pasi bashkë me Kumbullën kanë arritur të ndalnin sulmet më të frikshme të Serie A. Ai pati një lidhje me video me Supersport, ku foli për gjithçka. Temë e nxehtë ishte e ardhmja, ku sipas tij asnjëherë nuk i dihet. ”Lazio kishte disa raste. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: Lazio me fitore të madhe ndaj Interit, ngjitet në vendin e dytë

Publikuar

-

Lazio ka marrë një fitore të madhe në “Olimpico” ndaj Interit, në supersfidën e javës së 24-të në Serie A. Bardhekaltrit e filluan vrullshëm takimin, duke goditur traversën me Milinkovic-Savic. Goli i parë i takimit u shënua në minutën e 44-të, ku Ashley Young i gjendur brenda zone mposhti Strakoshën me një goditje të bukur, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Goditje e rëndë për për Hysajn, humbet sfidën me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme nuk ishte me fund të lumtur për Elseid Hysajn, edhe pse dha një asist në fitoren 1-0 të skuadrës së Napolit përballë Kaljarit. Kapiteni i përfaqësueses shqiptare la fushën e lojës 10 minuta para fundit dhe fillimisht u mendua për një dëmtim të lehtë pas një përplasje, por gjërat duken më serioze […]

LEXO TE PLOTE