Connect with Us

Super lojtar/ Juve dhe Inter nisin betejën për yllin 60 milionë eurosh

Seria A

Super lojtar/ Juve dhe Inter nisin betejën për yllin 60 milionë eurosh

Publikuar

-

Juventus dhe Inter po duelojnë për fitimin e titullit kampion, por dy klubet janë përplasur mes tyre edhe në merkato. Dejan Kulusevski ishte një ndër objektivat e përbashkëta, por garën për talentin 19-vjeçar e fituan bardhezinjtë.

I shumëdëshiruari i radhës është Federico Chiesa. Ylli i Fiorentinës është një nga lojtarët më premtues italianë dhe dy klubet e mëdha e ndjekin prej kohësh. “Dua ta mbaj, por nëse lojtari dëshiron të largohet kjo mund të ndodhë nëse vjen oferta e duhur“, është shprehur Rocco Commisso, kreu i klubit nga Firence.

22-vjeçari do të mbyllë sezonin me Fiorentinën dhe në verë mund të vijë largimi i tij. Fabio Paratici dhe Giuseppe Marotta janë gati për duelin e radhës. Sulmi ndaj Chiesës do të nisë në verë dhe e ardhmja e tij është e ndarë midis Milanos dhe Torinos, gjithmonë nëse nuk vjen ndonjë ofertë tunduese nga jashtë Italisë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE