Connect with Us

Talenti që çmendi Europën zbulon idhullin e tij, nuk është as Messi dhe as Ronaldo

BundesLiga

Talenti që çmendi Europën zbulon idhullin e tij, nuk është as Messi dhe as Ronaldo

Publikuar

-

Pasi çmendi gjithë ekipet e mëdha, Erling Haaland vendosi në fund të transferohej te Borussia Dortmund, një operacion që kushtoi në total rreth 45 milionë euro.

Në një intervistë për “Bild”, ylli i ri i verdhezinjve ka zbuluar idhullin e tij.

“Idhulli im është Zlatan Ibrahimovic. Unë mund të mësoj shumë nga ai, para së gjithash si të shënoj shumë gola. Po ashtu, dua ta imitoj në temperamentin që ka si sulmues, gjithmonë i etur për të shënuar. Karriera e tij është e jashtëzakonshme”, tha 19-vjeçari norvegjez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Pas fitores së thellë në Londër, Bayerni merr lajmin e hidhur/ Humbet liderin kryesor të ekipit

Publikuar

-

Bayern Munich ka marrë një lajm që duket se ka sfumuar disi gëzimin e fitores 0-3 ndaj Chelseat mbrëmjen e kaluar. Sipas raportimeve të fundit, është konfirmuar se Robert Lewandowski do të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 4 javë për shkak dëmtimi. Sulmuesi ka pësuar një dëmtim në gju. Kështu, polaku do të humbasë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Shkëlqeu ndaj Chelseas, Bayerni i bën “dhuratë” rinovimin deri në vitin 2025

Publikuar

-

Bayern Munchen e ka një yll të momentit dhe ai është Alphonso Davies. Paraqitjet e kanadezit kanë qenë mbresëlënëse, sidomos në ndeshjen e fundit ndaj Chelseat, ku ishte vërtet spektakolar. Pikërisht këto paraqitje, duket se kanë bindur drejtuesit gjermanë që të blindojnë djaloshin 19-vjeçar. Sipas raportimeve të fundit, Bayern ka gati rinovimin për Davies, me […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Bayerni bën ligjin në Londër ndaj Chelseas, 3 gola dhe spektakël

Publikuar

-

Bayern Munich i tregon Chelseas se i duhet ende punë për t’u matur me më të mirët. Bavarezët fituan pastër 0-3 në “Stamford Bridge”, duke dominuar nga fillimi në fund, në lojë dhe rezultat. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, në të dytën erdhi shpërthimi i gjermanëve. Dy golat e parë u […]

LEXO TE PLOTE